Do posłuchania

„Like a stone”

Pozostaję pod ogromnym wrażeniem całego dorobku artystycznego Chrisa Cornella. Zarówno w ramach Soundgarden czy Audioslave, jak i solowego czy w projekcie Temple of the Dog. Czego nie dotknął – zamieniał w złoto. Tym bardziej dotkliwy jest jego brak.

„Like a stone” jest jednym z tych utworów, których, zdaniem mojego męża, się „nie dotyka”. Miałam więc pod górkę. Ale pomysł wydawał mi się wart ryzyka. Karolina złapała w lot moją wizję. Bo czymże jest dobry cover, jeśli nie totalnie innym spojrzeniem na oryginał? Emocje zawarte w tym utworze, ich głębia… nie mogą być zaszufladkowane raz na zawsze tylko w jeden styl. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

„All night thing”

„All night thing” to piękna historia o dwojgu ludzi i o tym, co może się między nimi wydarzyć pod osłoną nocy. Za obopólną zgodą i bez haczyków 🙂 Ale też bez szans na dalszy bieg.

„Manhattan”

Jestem wielbicielką twórczości Sary Bareilles. „Manhattan” to opowieść o kompromisach i swego rodzaju podziale niematerialnego „majątku” po rozstaniu. Poruszyła mnie do głębi i bardzo lubię ją śpiewać. Tylko tyle 🙂

„On the sunny side of the street”

Jeden z moich ukochanych jazzowych standardów. Nastraja niezwykle pozytywnie i przypomina o tym, by w każdej sytuacji próbować zauważyć dobrą, jasną stronę. Przechodźmy więc na radosną stronę ulicy!

„Cheek to cheek”

Jestem w siódmym niebie, gdy tańczymy tak twarz przy twarzy, policzek przy policzku… Wszystkie troski, które mi towarzyszyły cały tydzień, znikają w mgnieniu oka, gdy jesteś blisko…
Często mam wrażenie, że urodziłam się jakieś 50 lat za późno. Ukochanego swinga, interpretacji i improwizacji można by się wtedy uczyć od samego Franka Sinatry. A może i nie? Dobrze, że są nagrania 🙂

„Have I told you lately”

Wypełniasz moje życie wdzięcznością i ciepłem, przeganiasz cały smutek, ułatwiasz mi codzienność…
Może to ckliwe czy naiwne, ale Van Morrison mnie po prostu rozczula. I mój mąż bardzo lubi jak mu śpiewam ten utwór. Mówcie sobie nawzajem często, że się kochacie. To bardzo ważne.

„California dreamin'”

Tęsknie za Ameryką bardzo, zwłaszcza w długie jesienne i zimowe wieczory. Zainspirowane wersją Diany Krall postanowiłyśmy nadać temu utworowi trochę inny koloryt. Zapraszamy do posłuchania naszej wersji tęsknoty za Kalifornią.